Четвер, 04.06.2020, 12:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Розпізнати якість бруківки по її зовнішньому вигляду звичайному споживачу практично неможливо - адже якість бруківки (як і якість будь-якого виробу з бетону), можна досліджувати тільки за допомогою спеціального устаткування. Тому перед споживачем стоїть нелегке питання: «Як уникнути придбання неякісного товару?». Відповіддю на подібне питання можуть слугувати поради спеціалістів, котрі мають справу з різними виробниками.

На вигляд розпізнати якісну тротуарну плитку майже не можливо, але є декілька способів відрізнити якісну тротуарну плитку і не якісну:

1.
Дзеркальна поверхня плитки досягається шляхом введення в бетон спеціальних добавок, або додаткової води. Причому, якщо добавки покращують бетон, то вода - ворог хорошої бруківки. Неякісна бруківка може виглядати абсолютно гладкою, проте вона не буде міцною, оскільки виготовлена з надлишком води. Відмічено, що якісна бруківка при ударі однієї плитки об іншу видає "дзвінкий" звук, тоді як "водяниста" - глухий.

2. Хороша бруківка може бути яскравого, насиченого кольору. Але в цьому випадку при виробництві повинні застосовуватися тільки імпортні пігменти в конкретній суворій пропорції. Зайва насиченість кольору може говорити споживачу про передозування фарбника, що не забариться позначитися на показниках міцності плитки.

3. Якісна бруківка, виготовлена на спеціальному устаткуванні з якісних матеріалів, не може бути дешевою. Як правило, дешеву тротуарну плитку пропонують дрібні виробники, що не мають в своєму розпорядженні достатньої матеріально-технічної бази, і використовують підручний, не завжди відповідний вимогам ТУ, матеріал. При замовленні дорожнього покриття не полінуйтеся поцікавитися довідкою про виробника: як давно він працює на ринку, чи має на продукцію сертифікат якості.

До речі, купуючи тротуарну плитку, не зайвим буде знати наступні, «прописні істини»:

Слід серйозно ставитися до розрахунку кількості плиток, необхідних для мощення поверхні, оскільки докуповувати таку саму плитку буде дуже проблематично. Як правило, продукція від одного і того ж виробника, але з різних партій - відрізняється один від одного по відтінках (а іноді і за розмірами). У партії тротуарної плитки навіть найвищої якості може міститися бракований матеріал. Європейські і міжнародні стандарти допускають наявність 5% дефектної плитки на партію товару.

Загальна площа плитки, що замовляється, повинна бути приблизно на 2-4% більше, ніж площа вкладаємої поверхні. Це обумовлено тим, що деяку частину плитки доведеться утилізувати при підрізуванні бруківки. Кількість "зайвої" плитки залежить не тільки від форми і розмірів  площадки, але і від способу мощення тротуарного покриття (наприклад, при діагональному або круговому укладанні відходів, як правило, більше, ніж при паралельній). До речі, після закінчення вкладання бруківки не зайвим буде залишити з десяток запасних плиток - про всяк випадок.

У більшості країн Західної Європи, на кожного жителя доводиться більш ніж по 1-5 м укладеної тротуарної плитки. В Україні ж цей показник значно менше за 1 м на людину. Отже український ринок бетонної бруківки має досить непогані перспективи росту. До того ж і міські власті, і приватні домовласники вже оцінили ті переваги впорядкування пішохідних і паркових зон за допомогою тротуарної плитки.

Форма входу
Пошук
Погода
Погода Рівному » Україна
Наше опитування
Яке покриття Вам подобається?
Всього відповідей: 133
Статистика